Bones, útulek Olomouc

Bones, asi 11 letý pes, kříženec pravděpodobně brazilské fily, v útulku od dubna 2009. Tento pes byl velmi dlouho dobu velkým oříškem pro všechny pracovníky, byl přivezen uspán a skoro rok neměl snahu s nikým komunikovat. Asi po roce si sice dal říct ovšem jen on si vybíral s kým a kdy. Velmi rád strašil všechny zájemce o hlídacího psa tím , jak vyváděl v kotci, vždy, když se k němu přiblížil někdo cizí. Jeho chování tak trošku připomínalo divokou kočkovitou šelmu nežli psa a i pro toto chování byl velkou otázkou a zároveň výzvou pro nás všechny. Bones si vybral sám a více jak 9 roků v podstatě věřil jen jedinému ošetřovateli, ostatních snahy odmítal. Co je s podivem rodinu ošetřovatele vzal za svou i s dětmi a jejich psy. Nikdy se nesnažil útočit na jiné psy, bylo na něm znát , že štěňata jakýchkoliv velikostí a plemen miluje, stejně tak děti. Nejvíc nemusel muže obvzvlášť ty v uniformě no a taky veterináře :)
I přes přízeň více méně k jednomu člověkovi, byl to stále ten Bones , který přišel a tak věřit na 100% se nedalo, jak šel čas i Bones začal občas zapomínat na svou zahořklost vůči lidem a hlavně k ženám se začal podbízet se snahou nechat se hladit stále však přetrvávalo ono jen když mám náladu a chuť já. S roky přišli neduhy-nemoci a nastal znovu problém a to jak jej ošetřovat, když stále má svou hlavu a nepatří mezi nejmenší . Začalo to malým zraněním na ocase, kdy představa, že nám tu umře pes jen kvůli zranění ocasu pro mne byla nesnesitelná a tak přišlo rozhodnutí, že se to prostě zkusí a uvidí se…..(jeho problém tkvěl v tom, že nezapomínal. Tj. pokud jej někdo ošetřil a jemu se to nelíbilo dlouho jej potom k sobě nepustil opět do kotce některé již nikdy.) Byl to boj, ale nakonec se podařilo, možná i proto, že většina ošetřovatelů v tu dobu zde již byla nových a neznali jej z dob jeho největšího strašení, možná proto, že jak stárne tak vyměkl…netuším
Dnes je to již stařeček, po operaci nádorů varlat, kdy ošetřování po tomto zákroku již zvládali všichni ošetřovatelé, má problémy s klouby a chůzí, ale stále občas zabrká a řekne nám nechte mne být.

Na pejska přispěli

Iva Dousková 100 Kč
Martina Živná 300 Kč
peter 500 Kč
Radka Miklisova 200 Kč
Eva Spicarova 500 Kč
Anonymní dar 300 Kč
Barbora Konečná 600 Kč
Melanie Holasová 200 Kč
Andrea S. 100 Kč
Monika Hájková 100 Kč
Celkem 2 900 Kč

výživa Alavis

Vybráno 1700 Kč z 2 300 Kč

Miska

Vybráno 1 200 Kč z 3 000 Kč

Vybráno celkem 2 900 Kč z 5 300 Kč

0

Informace o útulku

LOZ ČR místní organizace Olomouc, o.s.,
Areál letiště, Neředínská ul., 779 00 Olomouc
583210759
olomouc.utulek-loz@seznam.cz
http://www.olomouckyutulek.cz

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2018032

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila