Artuš, Šance zvířatům

Artuš je moc milý pes, který miluje lidi. Moc rád si čmuchá po celé zahradě a kontroluje kdo co dělá :-) Veškerou kontrolu pozemku i lidí provádí bez nároku na mzdu, pouze za jídlo :)

Artík byl v původní rodině zvyklý na volnost pohybu z domu na zahradu, neměl rád samotu a zavřené dveře (poštěkával, dveře škrábal). V dočasném domově se však od stálé smečky naučil, že se nic neděje a může v klidu odpočívat než se jeho lidi vrátí z práce domů.

Zpočátku námi nebyl doporučován k druhému samci respektive ne člověku bez zkušeností. Po kastraci se ale vše změnilo a v současnosti je po dobu, kdy je dočaskářka v práci, bez problému s dalšími dvěmi nekastrovanými samci a fenou. V původní rodině se se samcem pral. S fenami vycházel naprosto bez problémů. Nyní však už dlouhou dobu vychází skvěle naprosto se všemi, a to včetně nově příchozích pejsků. Chápe, že nemá důvod se prát a že ostatní psi dokážou být skvělí kámoši :-)

Artík není úplně vhodný do domácnosti s kočkou, nahání je a kočičky jsou z něj vystresované. Věříme však, že se to naučí stejně jako se naučil tolerovat hospodářská zvířata (kozli, berani).

V původní rodině měl za sebou základní výcvik a hony, ale v dočasném domově zkouší, že povel sedni skutečně slyší poprvé. Za pamlsek si však vždy naprosto náhle vzpomene :-D

Povahově je to opravdu neskutečně veliký mazel. Rozhodně ho můžeme doporučit k dětem, i k těm velmi malým. Hygienu má zmáknutou na 100%, nic v domě neničí a je připravený odejít do nového domova :-)

Na pejska přispěli

Iveta Konětopská 300 Kč
Hana Konečná 1 000 Kč
Celkem 1 300 Kč

Miska

Vybráno 1 300 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 1 300 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Šance zvířatům, z.s.
Barandov 256, Dolní Chrastava, 463 31 Chrastava
723611255
kontakt@sancezviratum.cz
http://www.sancezviratum.cz

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2022130

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila