Bertold, Dej Pac

Bertold je asi 10 letý kříženec retrívra. Váží 30 kg a měří 60 cm v kohoutku.

Bertíka si adoptovala starší paní v jiném útulku. Po několika dnech nás kontaktovala s prosbou o radu – při převzetí Bertíka se paní dostalo od předávajících ošetřovatelů informace, že pejsek měl předchozí den průjem. Doma zjistila, že Bertík má stále průjem, a to zelenohnědý, vodový. Ani po dietní stravě se průjem neupravil, proto místní veterinář nasadil léky.

Bertíkův stav se přesto zhoršoval: nepřijímal potravu, zvracel pěnu, byl apatický a odmítal vylézt ven ze své boudy. Zajeli jsme se na pejska podívat a protože jsme sdíleli vážné obavy, odvezli jsme ho na kliniku Piketa v Jindřichově Hradci, která hospitalizuje těžké případy. Na vstupním vyšetření diagnostikoval veterinář paralytický ileus – vážný stav, kdy se pacientovi zastaví peristaltika střev a rozšíří střevní kličky. Prognóza byla otevřená, vzhledem k věku spíše nepříznivá. Dohodli jsme se na léčbě a zjišťování příčiny. Každý den jsme byli ve spojení s klinikou, bohužel první dva dny Bertík přes intezivní léčbu a infuze stagnoval. Klinika navrhla prodloužit léčbu ještě o dva dny s tím, že pokud se stav nezlepší, doporučuje euthanazii.

V průběhu těchto dnů se na základě rozborů krve, trusu a dalších vyšetření podařilo určit příčinu Bertíkova stavu – těžká pankreatitida (zánět slinivky).

Ještě další den se Bertík nelepšil, navíc začal otékat – hlava, nohy, spodní část trupu. Mírně se zlepšila pouze střeva, kličky se pozvolna začaly stahovat.

Když jsme téměř přestávali doufat, začalo se vše obracet k lepšímu – střeva se postupně rozeběhla, Bertík mohl začít být krmen (předchozí dny byl vyživován pouze nitrožilně). Po dalších dvou dnech již s chutí přijímal potravu a pil, průjem se upravil a ustalo zvracení. Nastal radostný den, kdy jsme stabilizovaného Bertíka, s plným pytlíkem všemožných léků a speciální dietou převzali do domácí péče.

Takové dny jsou na jednu stranu krásné, na druhou stranu jsou ještě pořád plné strachu…abychom vše přesně udělali, aby nezačal zvracet léky, abychom se nemuseli vrátit zpět, zkrátka, abychom to společně ustáli! Navíc se prý pankreatitida ráda vrací…

Pojďme potěšit Bertíka plnou mističkou!

Na pejska přispěli

Lukáš Krejsa 500 Kč
Monika Nedorostová 200 Kč
Eva Müllerová 200 Kč
Jani Magyarová 500 Kč
Anonymní dar - přesunuto z Bertolda na projekt 300 Kč
Anonymní dar 150 Kč
Soňa Štrejtová 150 Kč
Renáta Rezkova - přesunuto z Darinky na Bertolda 300 Kč
Jarmila Kadlecová - přesunuto z Darinky na Bertolda 1 000 Kč
Celkem 3 300 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 3 300 Kč z 3 000 Kč

Vybráno celkem 3 300 Kč z 3 000 Kč

0

Informace o útulku

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2019097

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila