Boss, U Šmudliny

pes

kastrovaný

čipovaný

12 let

kříženec tosa inu, americký stafordšírský teriér, rhodéský ridgeback (váha 30 kg)

V útulku od 12. října 2014, odchycen ve Zhoři, umístěn obcí Kostelec u Stříbra.

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu…je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou…jde o přítele na celý život…o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha – jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl – je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se – nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti – a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem – bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Užívá léky Letrox a Apoquell.

S adopčním poplatkem 2.500,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, načipovaný, vykastrovaný, pes s sebou dostane lékařskou dokumentaci a výbavu léků, kterou musí dlouhodobě užívat – je jich dost).

Bossánek má své patrony – Jardu a Simču Brumlojc

Pokud máte o pejska zájem, napište nám něco o sobě a jaký domov nabízíte na Gabrielka333@seznam.cz

By si moc přál nezbytně nutné léky Apoquell, které mu usnadňují život ve chvíli, kdy ho nesnesitelně svědí uši. Než jsme našli vhodný lék, bylo to opravdu hrozné. Někdy měl takové záchvaty klepání hlavou, až mu z uší tekla a všude stříkala krev. Bylo to hrozné. Léky užívá už několik let. Jejich pořízení je opravdu nákladné. Denní dávka stojí 65,- To znamená, že platíčko stojí 650,-
Jen pro představu: 365 dní v roce x 65,- za tabletu = 23.725,- – to je roční rozpočet na tyto léky. Opravdu mu to moc pomůže. Děkujeme

Na pejska přispěli

Andrea F. - přesunuto z Bosse na Sama 300 Kč
Lucie Draska - přesunuto z Bosse na Sama 500 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Zdenka Mazancová 200 Kč
Andrea Staňková 300 Kč
Helena Janoušková 200 Kč
Petra Davidová 100 Kč
Pavlína Petrová 250 Kč
Jan Lupša 200 Kč
Anonymní dar 200 Kč
Škrdlová Alena 500 Kč
Anonymní dar 200 Kč
Lenka Mrázová 300 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Anonymní dar - přesunuto z daru do mističky 150 Kč
Anonymní dar - přesunuto z daru do mističky 200 Kč
Anonymní dar - přesunuto z daru do mističky 200 Kč
Anonymní dar 100 Kč
Martina Hořejší 100 Kč
Marie Holubová 300 Kč
Michaela Brzobohatá 3 000 Kč
Dagmar Radkovičová 200 Kč
Alena Hanzalová 1 000 Kč
Iva Malátová 300 Kč
Celkem 9 800 Kč

léky apoquel (splněno)

Vybráno 5800 Kč z 5 000 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 000 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 9 800 Kč z 9 000 Kč

0

Informace o útulku

Útulek U Šmudliny, Tachov
Tachov - Vítkov (objekt bývalých kasáren)
724 583 768
psiutulekusmudliny@seznam.cz
http://www.utulek-tachov.cz

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2022406

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila