Chewie, Cool Critters

Chewie, pes, kříženec, přibližně 6 let starý. Je očkovaný, odčervený, ošetřený pipetou proti vnějším parazitům, kastrovaný a čipovaný. Menší střední velikost, 13.5 kg.

Chewie je pro nás velmi výjimečný pes. Když Chewie přišel k nám do azylu, rychle jsme si všimli, že není jako ostatní psi. Chewie se točil dokola, vydával šílené zvuky a snažil se ublížit sám sobě. Doufali jsme, že jeho chování bylo jen počátečním stresem, protože byl v novém prostředí, ale Chewiemu byla diagnostikována OCD, nutkavá porucha chování.

Bylo nám řečeno, že se jeho stav nikdy nezlepší, ale nebyla to pravda! Chewie je u nás nyní 7 měsíců a od té doby se skutečně hodně změnil. Je teď mnohem klidnější a mnohem méně se točí v kruzích. Všimli jsme si, že se Chewie točí hlavně jen tehdy, když ho dáváme zpátky do kotce nebo když ho krmíme, ale i v tom se hodně zlepšil. Asi nemůžeme čekat absolutní zázraky, takže si nemyslíme, že toto chování někdy úplně zmizí, ale třeba se v novém domově ještě zlepší.

Aby si neublížil, musí Chewie nosit límec, kdykoli je bez dozoru. Když mu věnujete pozornost nebo ho berete na procházky, netočí se a může mít límec sundaný.

Chewie je opravdové zlatíčko. Miluje lidi nade vše. Nikdy jsme neměli návštěvu, kterou by Chewie neměl rád. Prostě každého zbožňuje a mazlení miluje víc než jakýkoli pes, kterého jsme kdy potkali. Když mu věnujete trochu pozornosti, okamžitě na vás vyskočí a prosí o pohlazení. Nejraději se o člověka otírá celým tělem, aby se s ním mohl co nejvíc mazlit. Chewie vychází výborně s dětmi. Skvěle se snáší i s jinými psy, je čistotný a chodí na vodítku, i když je pravda že tahá jako kůň.

Chewie může žít uvnitř v domě i v kotci, ale věřte nám, že s jeho točením je pro všechny zúčastněné lepší, aby žil v kotci. Ale Chewiemu by to naprosto vyhovovalo, je na to zvyklý. Hledáme pro něj majitele žijící na venkově v domě se zahradou, kteří mu věnují veškerou pozornost, kterou potřebuje. Byl by to jeho první domov v životě.

Co za to dostanete: Věrného společníka, který bude neustále připraven na mazlení, neustále šťastného psa, který si užívá každou minutu svého života, psa, který dobře vychází s ostatními psy a který toleruje i kočky.

Víme, že s Chewiem to není snadné, a nevzdáváme se naděje, že i on najde ten pravý domov. Rozhodně si tu šanci zaslouží. Dejte nám vědět, jestli nechybí právě vám ❤

Chewie si přeje zásobu límců, má poruchu chování, ubližuje sám sobě, i když má amputovaný ocásek tak se za tím pahýlkem co má, pořád točí a kouše se do zadku. Takže musí neustále nosit límec, pokud zrovna není na procházce nebo se mu někdo v ten moment jinak konkrétně nevěnuje, jinak by si ublížil. Zkoušeli jsme různé látkové límce, ale ty dokáže sundat. Proto má vždy plastový límec, ty ale pro něj nemají moc dlouhou životnost, rychle je ušpiní a nebo prasknou.

Na pejska přispěli

Anonymní dar 3 900 Kč
Zuzana Kůtová 100 Kč
Andrea Hrubá 250 Kč
Lucie Vaňková 1 000 Kč
Jana Tomicová 500 Kč
Karolína Chaloupková 300 Kč
Simona Kotoučková 500 Kč
Milena Štěpková 300 Kč
Barbora Freundová 250 Kč
Veronika Hojsáková 200 Kč
Katerina 100 Kč
Anonymní dar 50 Kč
Jana Vaňous Rutová 50 Kč
Romana 200 Kč
Jana Pavlasová 100 Kč
Celkem 7 800 Kč

Ochranné límce a doplněk stravy na uklidnění. (splněno)

Vybráno 2200 Kč z 2 200 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 5 600 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 7 800 Kč z 6 200 Kč

0

Informace o útulku

Cool Critters z.s.
Kadlín 21, 277 35 Mšeno u Mělníka
607 901 042‬
hello@coolcritters.org
https://coolcritters.org/cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2022369

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila