Dasty, Dočasky De De

“Prosím vás, lidičkové, já vám tedy dám ještě jednu, poslední šanci, abyste mi ukázali, že lidi jsou i hodní a milující, a ne jen takoví, co náš, chlupáče, trápí. Jsem Dasty, letec, co se proletěl ze 3.patra a už ví, že my pejskové křídla ani padák nemáme. Při prvním setkání někdy pouštím hrůzu, ale jakmile zjistím, že máte v kapse nějakou dobrotu, překonám strach a nejistotu, a ukážu vám, jak umím vrtět ocáskem a jaký jsem veliký mazel. Hodné lidi, těch já si vážím a pak už si je pamatuju napořád. Věřím, že ta moje pravá milující rodina už je za rohem a brzy budu doma, ve svém teplém, láskyplném pelíšku a už nikdy, nikdy se nebudu muset ničeho bát.“

Dastyho příběh je jeden z těch smutnějších. Dasty se k nám dostal po pádu z okna, velmi polámaný na těle i na duši a první dny jsme s pomocí veterinářů bojovali o jeho život. Dasty ale nic nevzdal, den po dni se zlepšoval, poctivě doma odpočíval a nabíral síly, až je z něj opět zdravý a sebevědomý pes. V současné době ještě léčí přetrhané vazy na přední pacce, ale již se poohlíží po novém vlídném domově.

Dasty je krásný cca 7letý kříženec, váží 13kg. Vzhledem k tomu, co si prožil, je často nedůvěřivý k cizím lidem i pejskům. S lidmi se při troše trpělivosti po čase seznámí, děti mu ale nevoní a stejně tak nevyhledává společnost jiných psů. Jeho celým světem je jeho páníček či panička, před ostatními ji brání i za cenu vlastního života a pokud vnímá nebezpečí, neváhá ukázat zuby.

Doma je naopak Dasty miláček, velký mazel, co má rád pozornost, drbání, mazlení a veškerý kontakt. I když by jistě uvítal výběh na zahradu, i doma v bytě je velmi vzorný, hygienické návyky má 100% a doma sám bez problémů vydrží a počká, až se jeho milovaná rodina vrátí.

Dasty je vášnivý cestovatel, jízda autem mu nevadí, naopak si jí užívá, rád cestou sleduje okolí a chová se naprosto vzorně.

Pro Dastyho hledáme rodinu, psí ráj na zemi, bez dětí a jiných pejsků. Dasty si zaslouží milující rodinu a za to ji bude chránit a bezmezně milovat. Dasty potřebuje čas, bude mu trvat, než si zvykne a začne nové rodině důvěřovat. Proto by pro něj byla vhodná rodina, která má již nějaké zkušenosti s výchovou pejsků a dá Dastymu čas i správné vedení, aby pokračoval v socializaci s pejsky a s lidmi. Odvděčí se jim oddanou, nepodmíněnou láskou.

Dastyho ještě čekají 1-2 týdny dlahy a pak už může odjet domů. S výhodou bude možnost případné kontroly u nás na klinice v Praze, kde jeho případnou další péči, hradíme.

Do adopce půjde odčervený, odblešený, čipovaný a očkovaný. Dastyho jsme prozatím nekastrovali, z důvodu předchozí operace prasklé sleziny pro pádu z okna, kdy měl již jednu delší anestezii a nebyl na tom dobře. Výhledově kastrace možná po zhojení nožky, spolu s čistěním zubního kamene.
(u nás zdarma)

Podmínkou adopce je několik osobních návštěv, podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Návštěvy možné po dohodě s dočaskářkou Janou v Praze na tel :
777 071 144. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz a j.knappova@seznam.cz

Na pejska přispěli

Jitka Chvapilová 2 500 Kč
Laura Bončková 200 Kč
Anonymní dar 150 Kč
Hana Geržová 200 Kč
Hana Konečná 1 000 Kč
Celkem 4 050 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 050 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 4 050 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Dočasky De De, z.s.
Štúrova 1417/2, 142 00 Praha 4-Lhotka
602 259 705
olga@docaskydede.cz
https://www.docaskydede.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2022123

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila