Jake, Olomouc

Jake je asi devítiletý anglický buldok, jehož původního majitele by stálo za to potkat, nicméně určitě ne z toho důvodu, aby mu byl pes vrácen. Našel se uvázaný u herny, což možná naznačuje způsob života jeho „páníčka“. Přišel v hrozném stavu, podvyživený, obrovský zánět v uších, zakalené oči, mokvavou vyrážku po celém těle, místo zubů kamenolom, navíc kryptorchid. Prvních pár dní jen prospal ve stylu „klidně na mně štípejte dříví, hlavně mne u toho nebuďte a nenuťte chodit ven“. Když zrovna nespal, tak se drbal. Mimo to je naprosto odevzdaný a hodný. Je ubytovaný hezky v teple, na ošetřovně s podlahovým topením, a evidentně si to užívá.

Ihned mu byly nasazeny hypoalergenní granule, kapky do očí a vzaty stěry. Výsledek moc pozitivní nebyl – bakteriální zánět kůže, bohužel spojený s tím, že je rezistentní na 99% antibiotik. Byla mu nasazena v podstatě jediná antibiotika, která mu mohou pomoci. Dále lék Apoquel (cena je okolo 500 Kč za 16 tablet), koupele a kapky do uší. Již po pár dnech léčby je na Jakeovi vidět zlepšení, jde se projít do svého mikrovýběhu, je kontaktnější, oči se mu trošku vyjasnili a hlavně už má zájem o okolní svět a „ňufá“ dokola kolem. Nicméně přesto všechno bude jeho léčba trvat i několik měsíců. Navíc to vypadá, že kvůli pravděpodobně opakujícím se neléčeným zánětům uší je téměř hluchý a lze předpokládat, že záněty se budou i v budoucnu již stále vracet.

Co se týká veterinární péče, má toho ještě hodně před sebou, minimálně jej čeká vyšetření štítné žlázy, čištění zubů a kastrace.

Doufáme, že se nám tohoto chrochtavého chlapečka podaří dát zdravotně dohromady, a že pak najde ten nejlepší domov. Budoucí páníčci by však měli počítat s možnými vyššími náklady na jeho budoucí léčbu.

Na pejska přispěli

Jakub Vystavěl 550 Kč
Anonymní dar 150 Kč
Gabriela Havelková 500 Kč
Anonymní dar 100 Kč
Seda a Vítek Hřibovi 1 000 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Anonymní dar 200 Kč
Celkem 3 000 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 3 000 Kč z 3 000 Kč

Vybráno celkem 3 000 Kč z 3 000 Kč

0

Informace o útulku

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2019010

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila