Jessie & Ája, Dočasky DeDe

JESSIE a ÁJA – DOŽIVOTNÍ KAMARÁDKY

“Když jste staří a závislí na svém člověku, jen těžko se vyrovnáváte se smrtí svého pána. Tím ovšem naše smůla neskončila, protože smrtí našeho pána, začal pro nás opravdová boj o holý život.

Užívaly jsme si svůj spokojený důchod, celý život jsme byly stále spolu. I když jsme nežily zrovna v luxusu, měly jsme jedna druhou a našeho pána, ovšem po jeho smrti na nás všichni zapomněli. Zůstaly jsme v malé chatce bez pomoci, bez zájmu a brzy také bez jídla a vody celých 60 ! dní. Bojovaly jsme o přežití, ztrácely jsme poslední síly, než nás objevila paní ze sousedství a zavolala pomoc. Jen díky naší silné vůli žít, jsme společně vyrazily vstříc novému životu a i když jsme dvě staré, nemocné holčičky, co málem nepřežily nezájem a lhostejnost lidí i úřadů, máme stále chuť do života a užíváme si každý den, když můžeme courat po zahrádce, dát si dobrou baštu, nebo se pomazlit s tetou.

Hledáme klidné místečko u hodného člověka, v domku se zahrádkou, kde by nás společně nechali, v míru a klidu dožít, vaše Jessie a Ája.”

Jessie a Ája jsou dvě staré, životem zkoušené fenky. Obě společně žily v chatce na břehu Sázavy s majitelem, který tragicky zahynul a fenky zůstaly po jeho smrti bezprizorní a nijak nezaopatřené na místě. Přesto, že o nich pár lidí vědělo, nikdo jim nepomohl a celé dva měsíce živořily samy ve vlastních výkalech, bez krmení a pomoci. Po urgenci paní ze sousedství se rozjela i díky intervenci poslance, pana Pospíšila, velká záchranná akce, kdy obě feny zachraňovala zvířecí záchranná služba ve spolupráci s hasiči a našimi dobrovolnicemi.

Od té doby jsou obě fenky u nás a my pro ně hledáme společný domov na dožití, s tím, že jim doživotně budeme hradit veškerou veterinární péči, včetně krmení atd.

Jessie, 15ti letá kříženka ovčáka, světlejší z fenek, je již opravdová babička. Při záchraně nemohla chodit a snášela se v nosítkách. Váží do 20 kilo, dostala se do uspokojivé kondice a užívá si teplý pelíšek doma a courání po zahrádce. Nožky i hlava jí už slouží hůře, takže se chová jako opravdový stařeček, se všemi klasickými projevy. Hůře vidí, neslyší, jinak se mazlí, s lidmi bezproblémová, hodná. Krevní testy v pořádku, má srdeční šelest bez nutnosti medikace, nekastrovaná, cysty na vaječnících, nutná občasná sono kontrola.

Ája, 13ti letá kříženka, černá, 23 kilo, je čilejší a aktivnější, s lidmi bezproblémová, hodná, nenáročná, ráda si čmuchá po zahrádce, kde se proběhne. Stejně jako Jessie, užívá si pohodlí pelíšku a teplo domova. Krevní testy v pořádku, trpí problémy s kůží, neinfekčního původu, sledovaná pro útvar ve střevě, zatím bez dalších problémů s vyprazdňováním apod. Nekastrovaná, nutná občasná sono kontrola.

Obě fenky zůstávají v trvalé doživotní péči Spolku Dočasky De De, hledáme však pro ně umístění, domov, kde budou bydlet u hodných lidí v domě, s přístupem ven na zahradu. Ideálně Praha a okolí, v dojezdové vzdálenosti na Pražskou kliniku Ivet, kde jsou obě fenky v péči, kterou hradíme.

Nachází se v Jílovém u Prahy, kde je možné si domluvit návštěvu s Radkou na tel : 777 310 185.
Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz.

Podmínkou adopce je podpis Doživotní adopční péče a veterinární péče v Praze 4.

Na pejska přispěli

RICARDA VOGELOVA - přesunuto z Jessie & Ája na Bailey 300 Kč
Lucie Satrapova - přesunuto z Jessie & Ája na Bailey 500 Kč
M. TRUHLÁŘOVÁ 1 000 Kč
Lucie 300 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Petra Formáčková 200 Kč
M +J Bláhovi 500 Kč
Jitka CreasePei 500 Kč
Martina Ocskaiová 500 Kč
Soňa Štrejtová 100 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Celkem 4 900 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 900 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 4 900 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Dočasky De De, z.s.
Štúrova 1417/2, 142 00 Praha 4-Lhotka
602 259 705
olga@docaskydede.cz
https://www.docaskydede.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2022070

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila