Pyrames, Tábor

Těžko se věří, že tak jemné stvoření sneslo tak hrozně moc. Možná byla Pyrames úplně jiná, ale život ji zlomil, to by pro nás bylo možná snesitelnější, než představa, že na tak křehké holčičce bylo spácháno tolik zla. Musíme se však z minulosti oklepat a myslet na budoucnost.

Pyrinka je středně mladá holka, která toho má hodně za sebou a hodně před sebou, v což upřímně doufáme. K cizím lidem je přátelská, ale uzavřená a potřebuje čas, aby pochopila, že ji člověk nechce ublížit. Ona sama je zcela nekonfliktní a v náročných situacích prostě jen ztuhne a čeká, co se bude dít. Na procházkách je opatrná, ale učí se vnímat svět okolo sebe pozitivně a poznávat, co vše je venku hezké. Pokud už Vás zná, moc ráda se nechá pohladit, chodí za Vámi jako ocásek a stále se snaží držet v blízkosti člověka. Věříme, že v obýváku si snadno najde místečko na křesle a zanedlouho se přesune paničce na klín.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Hledá jemné a zajištěné lidi, kteří budou v symbióze s její povahou a dopřejí jí maximální péči, trpělivost a milující domov. Bude nekonfliktní k jiným zvířatům, psům i fenám. Větší hodné děti v rodině nevadí, ale pro její bázlivost a potřebu klidného prostředí ji k malým rošťákům nedoporučíme. Bude otázkou, co vše se Pyrinka v životě naučí a jak moc bude nová rodina schopná navrátit jí sebevědomí. Jsme přesvědčení, že Pyrames bude rozkvétat a učit se jako malé štěňátko, které objevuje svět. S hygienou na tom není špatně, ale zatím to není úplně stoprocentní. V nepřítomnosti páníčka jen spinká a tiše čeká na jeho návrat.

ZDRAVOTNÍ STAV: Pyrames je fena, která měla velké množství štěňat, což na první pohled odhalí stav mléčné lišty i ultrazvuk. Jakmile se trochu stabilizuje psychicky i fyzicky, čeká ji kastrace, která je podmínkou adopce. Do budoucna musí nový páníček dále počítat s veterinárním ošetřením zoubků, které jsou ve velmi nepěkném stavu. Aktuálně léčíme i ošklivý zánět uší, který snad nebude chronického charakteru. U kavalírka je však třeba počítat s péčí o uši a pravidelným čištěním celoživotně. Bohužel si její život vybral daň i na jejím srdíčku, které nepracuje správně a utrpělo v životě takové rány, že již bude potřebovat pravidelné kontroly. Šelest je silný, ale echo srdíčka ukázalo, že ještě dokáže špatnou činnost chlopně kompenzovat a zatím nedostala léky. Každé tři měsíce ji bude čekat kontrola a dost možná stav zůstane stejný až do konce života a dost možná se činnost zhorší a bude potřebovat léky. To nyní nedokážeme odhadnout.

Celkově lze tedy říci, že Pyri je fena ze špatných podmínek a tomu odpovídá i množství zdravotních komplikací, které jsme možná ani zatím neodhalily všechny. Nová rodina tedy musí počítat s potřebným časem i s vyššími náklady na veterinární péči. Bude to tedy drahá holčička, která však nové rodině splatí svůj dluh láskou a vděčností.

Pyrames je označená mikročipem, ošetřená proti vnějším a vnitřním parazitům a očkovaná. Podmínkou adopce jsou pravidelné kontroly srdce (echo) a kastrace po aklimatizaci v novém domově a celkovém zotavení unaveného tělíčka.

V případě zájmu o adopci Pyrames Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Pyrince nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Na pejska přispěli

Anonymní dar 350 Kč
Halka Jandová 1 500 Kč
Jitka Holkupova 700 Kč
M. Truhlářová 500 Kč
Lucie Křížková 200 Kč
Anonymní dar 100 Kč
Hana Konečná 500 Kč
Jiří Bohuslav 150 Kč
Celkem 4 000 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 000 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 4 000 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Útulek Tábor
Vápenná strouha, Tábor 390 02
773 791 322
utulek@tstabor.cz
http://www.utulektabor.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2023031

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila