Ronn, Dej Pac

Ronn je 4 letý kříženec německého ovčáka s jiným velkým plemenem, možná alaskanem. Váží 46 kg a měří 67 cm v kohoutku. Ronn je Pan Pes. Je silný a plný energie, miluje pohyb, míček, přetahování a plavání. Svého pána radostně přivítá a hned požvykuje balonek a vyzývá ke hře. K cizím lidem je rezervovaný, ale protože miluje vycházky, ve výsledku přijme i to, že ho provětrá jakýkoliv nový venčitel a nedělá zbytečné problémy, navíc je zvyklý chodit s košem.

Ronn je dosti sebevědomý a samostatný a pokud s ním pán neudržuje čilou komunikaci, začne jej chvílemi ignorovat. Ovládá základní povely včetně chůze u nohy, nicméně zkusí, jestli na tom nový psovod opravdu trvá. Pokud ano, spolupracuje perfektně, pokud ne, tak si spíš dělá, co se mu v jeho psí hlavě zamane a benevolence psovoda zneužívá. Pod zkušeným vedením je tedy dobře ovladatelný a perfektně spolupracuje. Kdysi dávno při příjmu vyzkoušel, co sneseme a kam by mohl zajít, ale protože u nás pochodil s neúspěchem a potupou, po několika málo pokusech to vzdal. Je ovšem pravděpodobné, že v novém domově by provedl podobné pokusy, proto je vhodný k někomu zkušenějšímu a fyzicky zdatnému, kdo mu od samého počátku ukáže převahu, nastaví jasný režim a pravidla.

Ronda se u nás naučil zápřahu s musherskou koloběžkou a skijöring (jízda na běžkách se psem v zápřahu), což je pro Rondovo množství energie perfektní zábava, zároveň se posílila vzájemná spolupráce a radost z neomezeného pohybu. Fenky má Ronďák moc rád, ale nenechá se fenou ovládat, pokud na to fena fyzicky a psychicky nemá dostatečné předpoklady. Se psy samci se nekamarádí. Není vhodný ke kočkám, hospodářským zvířatům, v lese se u něj silně projevují lovecké pudy, vyhledává stopy zvěře. Děti má rád, je k nim hodný a mazlivý, ale vzhledem k jeho povaze je třeba zvýšené ostražitosti.

Ronn k nám byl 2. 5. 2020 odložen majiteli – měl v jejich rodině problém s muži, došlo i ke kousnutí. Zato miloval a zcela respektoval svoji paničku, která jej moc pěkně vycvičila.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a následně můžete volat ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste to prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony.

Na pejska přispěli

Aleš Dvořák 1 000 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Lukáš Nesveda 150 Kč
Anonymní dar 500 Kč
Ivana Stejskalová 500 Kč
Celkem 2 650 Kč

Prostředky na odčervení, odblešení, vitaminy a doplňky stravy, léky, probiotika, detoxikace organismu, čistící prostředky.

Vybráno 1500 Kč z 5 000 Kč

Miska

Vybráno 1 150 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 2 650 Kč z 9 000 Kč

0

Informace o útulku

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2022326

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila