Tim, útulek Tábor

Klukovi jsme začali říkat Time, je to samozřejmě akční pes, jak má foxík být. Je stále hodně hubený, ale ji ale jinak zdravý a je mu okolo 4-5 let. Je miloučký, přátelský a veselý.

Pracujeme na spravení jeho figury :) což jde skvěle, protože za dobrotky hrozně, ale hrozně rád pracuje.

Je trochu nešťastný, když musí zůstat v kotci, umí excelentně hystericky kňourat, ale venku je to docela slušný pohodář. Prověšené vodítko, jen občas trochu toho skákaní, ale procházka či práce s ním je fajn, když pomine prvotní řádění.

Doma umí počkat na místečku, ale jak se projeví zájem, chce hned něco dělat. Potřebuje rozhodně akční rodinu. Hodně pohybu, ideálně zahradu i druhého pejska, se kterými vychází skvěle.

Vzhledem k plemenné příslušnosti a nedostatku informací ho nedoporučujeme k jiným zvířatům. Předpokládáme, že lovec v něm bude silný.

Při nálezu byl plný, ale opravdu plný desítek klíšťat a navzdory důkladnému prohlédnutí a ošetření proti vnějším parazitům jsme stále nacházeli nová. Některá klíšťata se snažil vykousat, tedy přišel již z řadou malých ranek a strupů. Na pravé zadní noze a břiše má starší jizvy. Teorie je taková, že by to mohlo být zranění od divočáka či jiného zvířete. To souvisí s tím, že tyto pejsky často chovají právě myslivci. Aby byl Tim oficiálně lovecký pes, musel by být značený, jelikož k výkonu myslivosti se využívají jen pejsci s průkazem původu. Případně by mohl mít zahraniční mikročip, jiného standardu, který naše čtečka nenajde, proto jsme pátrali hlavně v těchto vodách, ale bohužel neúspěšně. Nicméně prostě může mít jizvy po operaci a či nějakého drátu, jde pouze o teorii.

Nalezen byl dne 4. 4. 2019 v Leskovické ulici v Táboře. Zjistili jsme, že se již 16. 3. 2019 potuloval v okolí Ševětína ještě s druhým foxíkem (o jeho osudu nic nevíme). Bohužel se i přes snahu a pátrání neobjevila, žádná stopa po původním majiteli ani druhém pejskovi.

Vypadá to, že Tima opravdu potkal ten osud, kdy o svou rodinu přišel.

Zájemci o adopci akčního hafana, volejte 773 791 322.

Na pejska přispěli

Natálie Kvítková 500 Kč
Denisa Andrlíková 250 Kč
Renata Šímová 200 Kč
Anonymní dar 150 Kč
Barbora Teturová - přesunuto z Bédi na Tima 400 Kč
Celkem 1 500 Kč

Miska

Vybráno 1 500 Kč z 3 000 Kč

Vybráno celkem 1 500 Kč z 3 000 Kč

0

Informace o útulku

Útulek Tábor
Vápenná strouha, Tábor 390 02
773 791 322
utulek@tstabor.cz
http://www.utulektabor.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2019062

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila