Diamond, Tábor

Hnědé diamanty jsou prostě trochu jiné, nejběžnější barevné diamanty, které nám příroda dává. Po celá léta byly hnědé diamanty používány pouze pro průmyslové účely, dokud gemologové a klenotníci nezačali vidět jejich jedinečnou krásu. Hnědé diamanty se tvoří hluboko pod povrchem a během růstu jsou pod obrovským tlakem, který deformuje strukturu diamantu a dá vzniknout unikátní barvě a v případě psa i povaze.

Stejně tak přirozeně jedinečný a unikátní je náš hnědavý Diamond, který umí být tvrdý jako bruska, pokud se bojí o svou křehkou dušičku. Přitom je to sladký mazel, ale před cizími lidmi se má na pozoru, proto bude vždy šikovným hlídačem. Seznámení s novým člověkem jde poměrně snadno, když zjistí, že mu nikdo neublíží a není pod žádným tlakem. Venku cizí lidi hezky ignoruje. Stejně tak při opoře svého páníčka zvládne potřebná veterinární ošetření.

Unikátní není jen uvnitř, ale i jeho zevnějšek nám nedá spát. Něco ze sporťáckého pitbulteriéra, něco z křehkého chrta – milovníci obojího v jeho vzhledu i povaze najdou kousek.

Jeho nejistota ho občas ovládne a strach s ním cloumá, pokud musí čelit něčemu neznámému. Věříme, že s časem, trpělivostí a láskou dokáže najít ztracené sebevědomí a naučí se být dokonalým psem. Je učenlivý, moc se snaží uspět, dohání u nás výchovu, povely i každodenní psí život. Pokud najde rodinu, která bude mít dostatek chuti a odhodlání, vybrousí se z tohohle nadaného uličníka opravdový klenot.

Hledá domov, kde vládne klídek a pohoda, součástí rutiny jsou dlouhé procházky přírodou, bez malých dětí a jiných děsivých elementů. Potřebuje jisté a stabilní zázemí, pozitivní formu tréninku a žádný nátlak. Bude geniálním psem na čmuchací hry, uspěje i v tréninku poslušnosti, s radostí si zaběhne s páníčkem nějaký ten canicross anebo i rád poběží sám na coursingu. Co se týče vztahu k jiným psům, je na tom podobně jako s lidmi, větších cizích se bojí a začne pouštět hrůzu. Klidná fenečka by mu po opatrném seznámení mohla být skvělou oporou a životní inspirací.

Diamond je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

V případě zájmu o adopci zářivého Diamonda Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za drahocenné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

Na pejska přispěli

Jana Minářová - přesunuto z Diamonda na Balienka 350 Kč
Jiří Petrů 500 Kč
Sona Fialkova 1 000 Kč
Iveta Konětopská 300 Kč
Anonymní dar 150 Kč
Reitrovi - přesunuto z Renfriho na Diamonda 1 000 Kč
Jakub Vysocký 500 Kč
Iveta Vrkočová 200 Kč
Pavla Vrkočová 500 Kč
Celkem 4 500 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 500 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 4 500 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Útulek Tábor
Vápenná strouha, Tábor 390 02
773 791 322
utulek@tstabor.cz
http://www.utulektabor.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2024018

IBAN:

SWIFT kód BIC:

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila