Flek, Dočasky DeDe

„Nikdy jsem si nemyslel, že já, tulák z Albánie, budu mít tak úžasný život, jako mám teď. Když jsem tehdy ve svém rajonu sháněl něco k snědku, narazil jsem na dva dvounožce, kteří si mě zamilovali, našli mi hlídání a řekli, že si pro mě za pár měsíců přijedou a budu se mít jako v ráji. Tak se opravdu stalo a já s nimi putoval do mého dočasného domova! Přiznám se, že jsem spoustu věcí neznal a viděl úplně poprvé. Nechtěl jsem ani ven, ani dovnitř, bál jsem se schodů i výtahu a tak. Ale moji dočaskáři si se mnou poradili a teď už jsem úplně jiný pes. Zpočátku jsem měl dlouhotrvající zažívací problémy, doktoři si nade mnou lámali hlavy a nebylo mi vůbec dobře. Nyní už jsem ale zdravý a dovádím, co to jde. Mám strašně rád procházky a běhání, baví mě hračky a nosit ponožky, a nejradši mám teda ty moje jehněčí granule. A prý už nastal čas, abych našel ten pravý, trvalý domov – tak já jsem tedy připraven! 😊“

Flek je zhruba roční kříženec, váží 25 kg a do spolku se dostal z Albánie, kde byl toulavým psem. Naši dočaskáři na něj narazili během své dovolené, kdy byl vyhublým, zablešeným štěnětem plným klíšťat. Rozhodli se ho zachránit a po vyřízení všech testů a dokumentů se jej podařilo přivézt do ČR. Flek byl zpočátku trochu bázlivější a všechno pro něj bylo nové – však byl také zvyklý na úplně jiný život. Objevily se u něj silné zažívací problémy (zvracení a průjmy), kvůli kterým absolvoval mnoho návštěv na veterinární klinice. Dělalo se mu několik různých testů, zkoušela se všemožná léčba, ale nic nezabíralo. Nakonec se odhalilo, že trpí střevními parazity, nasadila se antiparazitika a problémy ustaly. Flek je nyní zdravý, veselý pes, který má mnoho energie, rád si hraje a dovádí, ale umí být i trochu tvrdohlavý. Je přátelský k lidem i jiným psům, ale je potřeba pracovat na socializaci a výchově. Pro Fleka hledáme velmi aktivní páníčky, s přirozenou autoritou, kteří mu dají jasné hranice a pravidla. Je také nutné počítat s tím, že se někdy ještě bojí a může se polekat (v Albánii nezažil dobré zacházení). Soužití s psími kamarády je možné, ale musí se vyzkoušet – Flek umí být dotěrný a občas neví, kdy přestat, což se některým psům nemusí líbit. S kočkami vychází dobře. K bydlení bude ideální dům se zahradou, s bydlením pouze uvnitř (nejde o psa na zahradu či k boudě). Flek je kastrovaný, očkovaný, odčervený, čipovaný a odčervený. Do adopce půjde po osobním seznámení se zájemci, předadopční kontrole v místě nového bydliště, podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku. Nachází se v dočasné péči v Praze, u Pavlínky a Ondry. Informace o vás pište na pavlina.cf@outlook.com nebo tel. 730 148 900.

Na pejska přispěli

Anonymní dar 1 150 Kč
Romana Polackova 200 Kč
Eva Jandová - Špunt 250 Kč
Jitka Jelinkova 1 000 Kč
Anonymní dar 300 Kč
Lucie Chaloupková 300 Kč
Dana Švarcová 300 Kč
Miluše Smejkalová 500 Kč
Celkem 4 000 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 000 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 4 000 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Dočasky De De, z.s.
Štúrova 1417/2, 142 00 Praha 4-Lhotka
602 259 705
olga@docaskydede.cz
https://www.docaskydede.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2023049

IBAN:

SWIFT kód BIC:

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila