Jenda, BoudaBudka

Jenda je nyní asi 3 – 4 roky starý hafan středního vzrůstu (váha 15 kg). Bohužel, jeho život zatím nebylo to pravé. V původním domově se mu nikdo nevěnoval, nikdo ho nic neučil a zhruba v roce jeho věku ho jeho majitel vypustil samotného do světa. Jenda se ocitl v útulku. Bez předchozí výchovy, bez socializace. Dost nejistý pes, který se bál náhlých pohybů, cyklistů, většiny mužů. Svou nejistotu řešil výpady a cvakáním zubů. V útulku se to trochu zlepšilo, ale moc ne. Na výchovnou práci se psy tam moc času není. Proto jsme Jendu převzali do péče spolku. Je v dočasném domově u zkušené pejskařky a toto jsou první poznatky.
Jenda se učí udržovat hygienu a dělá pokroky. Ve svém prostoru nic neničí. Je vhodný do domku se zahradou, kde může být zpočátku v kotci a postupně ho třeba přestěhujete k sobě do obýváku. Domácí smečku psů zvládá dobře, na cizí psy venku štěká. V tomto je jeho nejistota zatím velká. Potřebuje se seznámit. Nejen se psy, ale i s lidmi, pak s nimi problém nemá. Za pomocí dočaskářky zvládá i ty cyklisty. Každopádně nový majitel musí počítat s tím, že výchova a socializace ho ještě čeká. Jenda je ale hravý, aktivní, miluje pamlsky. Při správném vedení se bude stále zlepšovat. Rád chodí na vycházky, na vodítku netahá. K dětem ho nedoporučujeme. Nemusel by zvládnout jejich pobíhání a křik. Potřebuje klidnější prostředí, kde se nekřičí, nemáchá rukama – hledá prostě pohodové páníčky, kteří mají s výchovou psů zkušenosti. Jenda je v okrese Nový Jičín. Do nového domova půjde kastrovaný.
Moc děkujeme za pomoc při naplnění mističky.

Na pejska přispěli

Jitka Chvapilová 2 000 Kč
Hana Matiesková 100 Kč
Marek Friedmann 500 Kč
Dagmar Jindrová 800 Kč
Dana Švarcová 300 Kč
Petr Koudelka 300 Kč
Celkem 4 000 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 000 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 4 000 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2023052

IBAN:

SWIFT kód BIC:

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila