Jenda, BoudaBudka

Jenda je nyní asi 3 – 4 roky starý hafan středního vzrůstu (váha 15 kg). Bohužel, jeho život zatím nebylo to pravé. V původním domově se mu nikdo nevěnoval, nikdo ho nic neučil a zhruba v roce jeho věku ho jeho majitel vypustil samotného do světa. Jenda se ocitl v útulku. Bez předchozí výchovy, bez socializace. Dost nejistý pes, který se bál náhlých pohybů, cyklistů, většiny mužů. Svou nejistotu řešil výpady a cvakáním zubů. V útulku se to trochu zlepšilo, ale moc ne. Na výchovnou práci se psy tam moc času není. Proto jsme Jendu převzali do péče spolku. Je v dočasném domově u zkušené pejskařky a toto jsou první poznatky.
Jenda se učí udržovat hygienu a dělá pokroky. Ve svém prostoru nic neničí. Je vhodný do domku se zahradou, kde může být zpočátku v kotci a postupně ho třeba přestěhujete k sobě do obýváku. Domácí smečku psů zvládá dobře, na cizí psy venku štěká. V tomto je jeho nejistota zatím velká. Potřebuje se seznámit. Nejen se psy, ale i s lidmi, pak s nimi problém nemá. Za pomocí dočaskářky zvládá i ty cyklisty. Každopádně nový majitel musí počítat s tím, že výchova a socializace ho ještě čeká. Jenda je ale hravý, aktivní, miluje pamlsky. Při správném vedení se bude stále zlepšovat. Rád chodí na vycházky, na vodítku netahá. K dětem ho nedoporučujeme. Nemusel by zvládnout jejich pobíhání a křik. Potřebuje klidnější prostředí, kde se nekřičí, nemáchá rukama – hledá prostě pohodové páníčky, kteří mají s výchovou psů zkušenosti. Jenda je v okrese Nový Jičín. Do nového domova půjde kastrovaný.
Moc děkujeme za pomoc při naplnění mističky.

Na pejska přispěli

Hana Matiesková 100 Kč
Marek Friedmann 500 Kč
Dagmar Jindrová 800 Kč
Dana Švarcová 300 Kč
Petr Koudelka 300 Kč
Celkem 2 000 Kč

Miska

Vybráno 2 000 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 2 000 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2023052

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila