Luther, Tábor

Luther se hodí do každého dobrého příběhu. Představuje vnitřně rozervaného hrdinu, který se musí vypořádat se svými vnitřními démony. Je to pes, který práci obětoval vše, a ona se mu odvděčila peklem. Neradi spekulujeme nad minulostí psa a raději se soustředíme na budoucnost. V Lutherově případě je to však těžké. Možná byl detektivem, hlídal vrakoviště nebo jen někde sloužil jako živý alarm, ale vztah k člověku si za svůj život nevytvořil příliš dobrý. Pozornost člověka je pro něj těžká, spolupráci se učí a ve většině případů od nás lidí čeká něco zlého, ošklivého, bolestivého. Bohužel to asi nebylo tak, že by s Lutym nikdo nepracoval, někdo ho asi zkoušel cvičit, ale napáchal při tom tolik chyb a škody, že jsme se s tím asi ještě nesetkali. Možná, kdyby si jeho majitel ve správném životním okamžiku přečetl jinou knihu o psím výcviku, mohl být Luther dnes někým úplně jiným.

Za tíživou minulostí nezbývá než udělat tlustou čáru a jít dál. Luther je moc sympatický pes, krásný, snaživý, byť bolavý. Využívá výborně konejšivé signály a velmi dopředu varuje, že situaci nezvládá, je proto nádherně čitelným psem. Pomalu získáváme cestu do jeho srdce a snažíme se mu ukázat krásy spolupráce mezi člověkem a psem. Není to tak, že by nechtěl, jen se bojí a učí se věci od základu jako štěně, pouze s negativní zátěží nepěkných zkušeností.

Luther se učí základní manipulaci, postrojování, povelům a chůzi na vodítku. Venku je relativně nenáročný a stejně tak bude i doma. Procházky si zamiloval a rád objevuje svět. Zatím neuběhne žádné maratony, kondičku budujeme, ale náročný na pohyb už nikdy nebude. Toužil by poznat jezera, lesy, hory, pole, ale spokojí se i s tím, že bude mít svou zahradu či procházky a člověka, který mu nebude ubližovat.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Luther je pes čistotný, a byť se pro svou povahu hodí spíše k životu na zahradě, nebude pro něj forma bydlení klíčová. Určitě se hodí pro jednoho, dva zkušené majitele, žádné děti. Možná velká, klidná fena by mu mohla být fajn parťačkou, ale malé ořvané psíky v lásce nemá. Vztah k jiným zvířatům nedokážeme odhadnout.

Kdybychom si měli vsadit na psa, který nám v útulku zestárne, zašedne a zemře, byl to bohužel právě Luther. Víme, že hledáme zázrak. Víme, že hledáme člověka, který má bohaté zkušenosti se psy, dokáže Lutherovi dopřát čas, bude pro něj mít bezpečné zázemí a hodně pochopení. Víme, že hledáme člověka, který touží po kynologické výzvě, kterou Luty bezesporu je. V útulku jsme již poznali zástupy psů. U všech poměrně záhy poznáme, co pes potřebuje, jak na něj, ale v Lutherově případě objevujeme, tápeme a pokorně se učíme od našeho nového psího mentora.

ZDRAVOTNÍ STAV: Luther se těší dobrému zdraví, je naočkovaný, ošetřený proti vnějším a vnitřním parazitům a označený mikročipem.

V případě zájmu o adopci záhadného Luthera Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Lutymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

Na pejska přispěli

Haspeklová Vendulka 400 Kč
Anonymní dar 250 Kč
Dagmar Jindrová 800 Kč
Celkem 1 450 Kč

Miska

Vybráno 1 450 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 1 450 Kč z 4 000 Kč

0

Informace o útulku

Útulek Tábor
Vápenná strouha, Tábor 390 02
773 791 322
utulek@tstabor.cz
http://www.utulektabor.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2023211

IBAN:

SWIFT kód BIC:

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila