Mayla, Dočasky DeDe

Mayla je rok a 7 mesíců stará fenka dalmatina. Přijela k nám po starších zlomeninách, způsobené autoúrazem ve štěněcím věku, kdy jí operovali zlomenou zadní nohu. Kromě operované nohy, kterou bohužel po operaci původní majitelé nechali zatuhnout v jedné poloze, měla ještě u nás na RTG zjištěnou zlomeninu pánve a na druhé zadní noze, zlomený kyčelní kloub. Chodila nakřivo, spíše poskakovala, přesto byla od první chvíle veselá a spokojená, svůj hendikep si nijak neuvědomovala a ani teď není ničím limitovaná.
Podstoupila nutnou resekci kyčle a nejdůležitější, co Mayla teď potřebuje je každodenní cvičení, rozhýbávání ztuhlých kloubů na původně operované noze + pravidelné RHB. Po operaci je již 2 měsíce a dělá velké pokroky, nicméně noví majitelé musí počítat s dlouhodobější nutností domácího procvičování a docházení na RHB ( AQUA DOG rehabilitace Praha 4, v naší režii)

Mayla je skvělá, veselá a hravá holka. Miluje lidi, hračky, hlavolamy, zábavu i psí sporty, zvládá veškerou manipulaci, je bystrá, učenlivá a za pamlsek je ochotná udělat cokoli. Je to torpédo, nehledí na svůj “hendikep” a do všechno se vrhá po hlavě. Dokáže ale i vypnout a odpočívat, je poslušná, ovládá základní povely, je nutné s ní také pokračovat ve výcviku, zaměstnávat ji hlavu i tělo.
Je to mazel, lidi má ráda bez rozdílu, se psy vyjde skvěle, parťáka doma by určitě uvítala, ve hře může provokovat a okusovat ouška, vybízí k dovádění.
Mayla zvládá cestování autem i MHD, miluje pozornost svých páníčků a když má pocit, že jí nemá dost, upozorní vás pokňouráním nebo si zaštěká.
Doma je naučená zůstávat sama, respektovat pelíšek a má jasná pravidla, která dodržuje, v tom musí noví páníčci pokračovat. Venku chodí hezky na vodítku, zvládá i delší procházky, ale samozřejmě není vhodná pro extremní tůry a zátež. Venku jí vše zajímá, musí se hlídat, aby nebrala venčení na ulici jako jeden velký bufet. Má citlivější zažívání a nedělají jí dobře změny jídla.
Nehodí se k malým dětem, mohla by je v zápalu hry a dovádění porazit apod, nikdy není agresivní.

Mayle hledáme zodpovědné majitele, kteří jí budou milovat, věnovat se jí, dávat jí lásku, pozornost, ale také budou pokračovat v dodržování poslušnosti, výchově a výcviku. Páníčci budou podrobně poučeni o jejím ortopedickém problému, nutnosti dalšího cvičení a RHB, kterou hradíme, stejně jako další případnou veterinární péči, související s jejím poúrazovým stavem. Pomalu dochází k lepšení chůze, osvalení a k lepší hybnosti ztuhlých kloubů, proto je nutné nepřestat a nepolevit. Ideální vhodná vzdálenost k dojíždění na RHB, Praha 4.

Mayla je odblešená, odčervená, kompletně naočkovaná, čipovaná, kastrovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, ideálně více návštěv kvůli ozřejmění další péče, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě s Romanou na tel : 605 820 966. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz

Na pejska přispěli

Monika Štefáčková 70 Kč
Eliška Černá 400 Kč
Eva Brožková 200 Kč
Martina Csereyova - přesunuto z daru do mističky 1 000 Kč
Denisa Rybová 100 Kč
Zuzana Pelakova 500 Kč
Simona Strnadová - přesunuto z daru do mističky 150 Kč
Míňa Setničková 200 Kč
Endula Dušková - přesunuto z daru do mističky 700 Kč
Nasťa - část přesunuta do mističky 180 1 620 Kč
Petra Havlíčková 80 Kč
Linda 500 Kč
Linda Veselková 1 000 Kč
Filip Bartoš 200 Kč
Kateřina Malčíková 400 Kč
Kristýna Weissová 500 Kč
Elsa, Awa, Simba 500 Kč
Michal Novák 400 Kč
Roberto Belan 200 Kč
Anonymní dar 100 Kč
Celkem 9 000 Kč

Mayla by si moc přála postroj který jí pomůže v rehabilitacích, kvalitní pelíšek, geloren na nemocné nohy, lízací podložku aby nehltala, hračky na hraní (splněno)

Vybráno 5000 Kč z 5 000 Kč

Miska (splněno)

Vybráno 4 000 Kč z 4 000 Kč

Vybráno celkem 9 000 Kč z 9 000 Kč

0

Informace o útulku

Dočasky De De, z.s.
Štúrova 1417/2, 142 00 Praha 4-Lhotka
602 259 705
olga@docaskydede.cz
https://www.docaskydede.cz/

Platební údaje

Číslo účtu: 213870886/0600

Variabilní symbol: 2021198

IBAN:

SWIFT kód BIC:

Pokud si přejete, aby se Vaše jméno objevilo mezi dárci a zároveň chcete dostávat zprávy o pejskovi, klikněte na tlačítko Chci přispět pejskovi výše.

Dárcovská SMS

Odeslání SMS ve tvaru níže na 87 777
30 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera30
60 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera60
90 Kč - DMSmezeraPESVNOUZImezera90

Zasláním DMS přispíváte na činnost Nadačního fondu PES V NOUZI. Více na www.darcovskasms.cz

Transparentní účet

Transparentní účet projektu Psí přání 213870886/0600

DarujSpravne.cz

Využijte také platební systém DarujSpravne.cz pro zaslání Vašeho příspěvku online.

Inspirováno projektem Kočičí strom splněných přání www.kociciprani.cz
© Nadační fond PES V NOUZI & Pet Heroes, z.s.

Navrhla a vytvořila